Yandex Kurumsal Nedir ?

Yoğun mail trafiği olan yada gönderilen maillerin 100% garantili gelen kutusuna düşmesini istiyorsanız yandex kurumsal yeni adıyla yandex connect sizin için ücretsiz bir alternatif olacaktır.

Sorunsuz bir e-posta için yandex connect kullanmak zorunlumudur ? Cevabımız direk hayır ancak yandex kullanmak yerine paylaşımlı sunucunuzun eposta sunucusunu kullanmak doğru bir alternatif olmayacaktır çünkü söz konusu sunucuda minumum 200 web sitesi barınır ve bu sitelerin her birinin saatte 10 eposta attığını düşünürsek ortalama saatte bir ip adresi üzerinden 2000 e-posta çıkışı olacaktır , bu durumda sorunsuz bir eposta servisi beklemek çok mantıklı değildir. Diğer bir alternatif olarak eposta sunucusudur , işte bu çözüm yolu en sorunsuz olanıdır ancak burada sistem yöneticisi olmanız gerekir yada bir sistem yöneticisi ile anlaşmanız gerekir ki buda büyük bir şirket sahibi değilseniz yine mantıklı olmayacaktır.

Yandex connect kurulum işlemleri tamamlandıktan sonra MX kayıtlarınızı yandex e yönlendirmek ve eposta sunucunuzun yandex olduğu bilmeniz dışında binlerce lira ödediğiniz eposta sunucusundan hiç bir farkı yoktur. Kurulum sonrasında isim@alanadiniz.com uzantılı mail adreslerinizi sorunsuz kullanabilirsiniz.

Yukarıdaki paragrafta anlattıldığı üzere yandex kurumsal (connect) eposta sunucu olarak kullanmak eposta işlemleri için şuan için oldukça büyük önem arz etmektedir.

Yandex kurumsal kurulumu için farklı bir makalemiz bulunmaktadır buradan kurulumu gerçekleştirebilirsiniz veya bilisimist.net web sitesi üzerinden satın almış olduğunuz herhangi bir hosting hesabı veya alan adı ile ücretsiz kurulumu bizden destek talebi üzerinden talep edebilirsiniz.

Share

You may also like...

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir